سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ اهمیت تاریخی بسیار زیاد دارد . کل شهر سنت پترزبورگ مانند موزه است و بافت به شدت تاریخی دارد.

پتر کبیر زمانی که شاهزاده بود به آمستردام تردد زیادی داشته است.بعد از آن متوجه این موضوع میشود که سرزمین خودش شباهت زیادی با آمستردام دارد و به شکل جزیره جزیره است.

پس از آن این تصمیم را میگیرد که زمانیکه به پادشاهی رسید پایتخت را از مسکو به سنت پترزبورگ منتقل کند.

سنت پترزبورگ فعلی از 42 جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است که چندصد پل عابر و ماشین رو این جزیره ها به هم وصل میشود.زیباترین خیابان این شهر نفسکی نام دارد که دارای فروشگاه های بزرگ برند و گران قیمتی است.

پتر کبیر در آن زمان دستور میدهد که هیچ ساختمانی نباید بلند تر از کاخ هرمیتاژ باشد که این دستور هنوز هم حفظ شده است مگر ساختمان هایی که بعد از سال 1991 آن هم خارج از شهر ساخته شده است. به همین دلیل میدان دید بسیار زیادی در این شهر وجود دارد.همچنین دستور میدهد که عرض هیچ خیابانی نباید کمتر از 20 کالسکه باشد که هنوز هم خیابانهای وسیعی یده میشود و تردد ماشین ها راحت است.

هنگامیکه از فرودگاه وارد سنت پترزبورگ میشوید ساختمان های بلندی را مشاهده میکنید که به این قسمت سنت پترزبورگ قرن 21 گفته میشود. بعد از آن قسمتی را میبینیم که توسط کمونیست ها ساخته شده که به آن سنت پترزبورگ قرن 20 گفته میشود . قسمت بعدی که خیابان کمی باریک تر میشود سنت پترزبورگ قرن 19 است و مرکز این شهر سنت پترزبورگ قرن 18 دیده میشود.

در این شهر ساختمان ها با ارتفاع کم وجود دارند و همچنین نقش و نگار زیادی دیده نمیشود.

آب و هوای مسکو با سنت پترزبورگ متفاوت است..در مسکو به علت شرجی بودن گرما به مدت 1 یا 2 هفته بسیار آزار دهنده میشود .

22 jun   یا 1تیر طولانی ترین روز در سنت پترزبورگ است به گونه ای که 11 یا 12 شب هوا  مثل دم غروب است و تا ساعت 2/30 الی 3 نیمه شب به همین صورت است و 7 صبح خورشید به طور کامل طلوع میکند . که به آن شب های سفید گفته میشود.

به همین دلیل هتل های سنت پترزبورگ پرده های کلفت مانند پتو دارند.

شب های سفید از قبل از 22 jun شروع و تا چند روز بعد از آن ادامه دارد.اما خود 22 jun  بلندترین روز است.

6ماه در سال اصلا خورشید ندارند و سرمای شدیدی مستولی میشود.

یکی از رسومات در این دوره این است که در تمام خانه های روس شکلات تلخ به دلیل اینکه ضد افسردگی است میگذارند.

در این دوره روس ها اصولا از خانه خارج نمیشوند مگر اینکه کاری داشته باشند. تمام تفریحاتشان هم در مکان های مسقف است .مثل تئاتر باله سیرک و …

در این ایام بازار این تفریحات رونق پیدا میکند.

چرا باید سنت پترزبورگ رفت ؟

شهری است که در 42 جزیره ساخته شده است . کل شهر با اراده ی یک شخص به اسم پتر کبیر ساخته شده است و آن زمان به هدف پایتخت ساخته شده است.

در سنت پترزبورگ و اطرافش بیش از 500 کاخ وجود دارد که متعلق به تزارها و خاندان تزارها و … بوده است که بالای 90% آنها به علت حمله آلمان ها از بین رفت

کاخ هایی هم که در داخل سنت پترزبورگ است دولت کاربری آنها را عوض کرده است مثل اداره مالیات و هتل گرند یورو یکی از کاخ های تزارهاست.

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *